--------------------------------------------
Jak oglądać filmy w lepszej jakości!!!
Aby oglądać filmy w jakości HD, czyli w wysokiej jakości obrazu, proszę po włączeniu filmu najechać kursorem na pasek u dołu filmu a pojawi się w górnym prawym rogu okienko z napisem HD is off. Proszę kursorem najechać na to okienko i kliknąć - pojawi się napis HD is on, wówczas film będzie odtwarzany w jakości HD. Uwaga - przy słabym transferze film w takiej rozdzielczości może się zacinać, aby wyłączyć HD należy analogicznie czynności powtórzyć. W razie pytań proszę o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Odsłonięcie Kamienia Pamięci Państwa Musztyfagów w Czernicy 9 września 2019 rok

Kategoria : Wydarzenia
Wyświetleń : 4468
W dniu 9.09.2019 roku w Czernicy przy ulicy Wrocławskiej na terenie siedziby GOPS-u, będącej w latach 1946-2009 budynkiem szkoły podstawowej, odbyła się niecodzienna uroczystość, którą było odsłonięcie tablicy upamiętniającej mieszkających tu lokalnych działaczy społecznych – Państwa Janinę i Antoniego Musztyfagów. Wydarzenie to było związane z przypadającą dziś pierwszą rocznicą śmierci Pani Janiny.

Odsłonięcia "kamienia pamięci" dokonali: proboszcz Jan Pankała, wójt Gminy Czernica Włodzimierz Chlebosz, Mariusz Musztyfaga, radna Czernicy Sabina Jasińska, sołtys wsi Agnieszka Marczak oraz pomysłodawczyni projektu — zrealizowanego przez Społeczny Komitet Mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego, Łan i Czernicy – Halina Trojanowska. Na uroczystość przybyła rodzina Państwa Musztyfagów, mieszkańcy Czernicy, byli uczniowie, współpracownicy, sąsiedzi oraz goście.

Po uroczystości w sali konferencyjnej GOPS-u Mariusz Musztyfaga zaprezentował przygotowaną na tę okoliczność historię życia swoich rodziców, a przybyli goście spędzili miłe chwile, przypominając zapamiętane momenty z życia bohaterów oraz dyskutując o poszanowaniu tradycji i kultury.

AN